My summer in a nutshell.

29. august 2017 at 13:16 | Nikki Allen |  What's up?

Mám popsaných několik tlustých bloků vším možným, ale blogu jsem se nevěnovala. Proč?
Uplynulý rok byl pro mě trošku hardcore. Taková jedna velká chaotická hromada ups and downs, bych řekla. No a jelikož se poslední dobou můj život zase srovnal, tak jsem nabyla chuť zase přispívat a publikovat. Loni jsem přestala psát v jednom ze dvou nejtěžších období svého života a ne, nelituju toho, protože moc ráda inspiruju a bavím lidi a s těmi nekonečnými depresemi, se kterými jsem se potýkala, bych to tehdy určitě nedokázala. No, tak jsem tady. Neříkám, že deprese jsou úplně pryč, ale cítím se o poznání líp. A skoro bych si i troufla říct, že fakt dobře.
Dost to souvisí s mým vztahem, po jehož dočasnému rozpadu jsem se loni na půl roku totálně sesypala a ztratila jsem úplně všechno od motivace, práce, lásky, inspirace, ucházejících známek a dobré nálady až po chuť existovat, ale nakonec vše dopadlo dobře. Teda, báječně! Všechny mé ztracené hodnoty jsou zpátky na svých místech a cítím se vyrovnaná, milovaná a šťastná. A upřímně, víc, než kdy předtím. Věřím, že vše, čím jsem si prošla za to stálo, ačkoliv jsem nesmírně vděčná, že to skončilo.

O těchto záležitostech se s největší pravděpodobností rozpovídám v jiných článcích, takže teď už vám povím o tom, jak jsem strávila dosud zřejmě nejkrásnější léto svého života. Samozřejmě se nehodlám vypsat z podoby, takže nesepíšu všechno. Pořád si chci zachovat soukromí, takže to berte spíš jako rámec událostí, než všechno, co se stalo. A navíc stalo se toho tolik, že bych to asi ani sepsat nedokáazala. Budu doufat, že sem zase zavítáte, a že jste na mě ani po té dlouhé proluce nezapomněli. K napsání nového článku jste mě totiž inspirovali vy - po přečtení vašich krásných komentářů mi došlo, jak moc mi psaní chybí a hned jsem se do toho pustila. A teď už to fakt nebudu protahovat... *zde si představte smajlíka se svatozáří*

Začátek léta jsem, jako obvykle, zasvětila spánku. Ačkoliv mám se spaním problémy, po konci školního roku jsem byla tak mrtvá, že jsem spala snad čtyřicet hodin vkuse bez mrknutí oka. Doslova.
Pak jsem se hodila do prázdninového módu a trávila dny a noci s láskou. Válení v posteli, filmy, jídlo, několika hodinové rozmluvy a sex zábava. Těmito aktivitami jsem pak také střídala všechny ostatní po zbytek léta. Nazvala bych to takový zamilovaný relax nebo tak něco.

Pár dní jsem strávila s přáteli, na různých oslavách a čekáním na své osmnáctiny. Mé narozeniny byly velký boom, abych pravdu řekla. Panebože, já jsem dospelá! (Pořád se mi tomu nějak nechce věřit.) Ačkoliv oslava byla komornější, v čajovně se třemi lidmi, mé nadšení bylo neutišitelné. Jelikož jsem na tenhle den čekala dlouhé roky, cítila jsem se (a pořád se cítím) náležitě slavnostně. Je to něco úžasného. S tématem dospělosti a svými plány do budoucna vás budu otravovat už velmi brzy, nebojte se.

Beze sporu nejlepším týdem mého života se stal English camp, na který jsem odjela hned den po mých narozeninách, a o kterém chci napsat samostatný článek. Poznala jsem hromadu úžasných nových lidí, vzdělala se v různých oborech, nasmála jsem se na rok dopředu a v neposlední řadě jsem dost pokročila se svou angličtinou a nasbírala za chodu spousty nových nápadů. Bylo to neuvěřitelné.

Na konci července jsem onemocněla, takže jsem se zase flákala doma u seriálů a knížek. Začala jsem zase hodně číst a zamilovala jsem si sci-fi a fantasy. Taky jsem trávila hodiny telefonováním s láskou, protože víte co - to párdenní odloučení po skoro měsíci spolu bylo celkem k nesnesení. Jsme na sobě hrozní závisláci, no.

Prvního sprna jsem dostala novou práci. Konečně! A navíc svou vysněnou práci. Třeba právě teď píšu tenhle článek z práce. Jsem tady prakticky pořád. 13 hodin denně, abych byla konkrétní. Dělám jako čajový a kávový specialista, což je práce stvořená přímo pro mě, ušitá mi na míru a perfektně vyhovující. A začala jsem pít čaj! Vážně hodně, ale hodně čaje. Asi už jsem na něm závislá stejně, jako na kofeinu. Tein se totiž ukázal taky jako skvělá věc. Tak jsem zavedla rubriku "Tea time" a čas od času vás budu poučovat o čajové kultuře. O čaji jsem se za poslední týdny dozvěděla víc informací, než jsem o něm kdy slyšela za celých svých 18 let. A zamilovala jsem si to tady. Doufám, že budu mít možnost tady zůstat a v téhle oblasti se nadále vdělávat a možná v ní i jednou podnikat. Uvidíme.

Ale jasně, že jsem si vzala i nějaké dny volna, abych se nezbláznila. Výhercem titulu party roku se pro mě stal letošní Prague Pride, který byl naprosto úžasný, tak dalko, jak jen moje pamět sahá. (A zbytek vím z vyprávění, hah.) Dodatečně jsem tam slavila své narozeniny, takže mi chvílemi celá Letná byla malá, ale s přáteli jsme se zúčastnili i jiných akcí před průvodem. Byla jsem na nějakých přednáškách a navštívila jsem tradičně i své milované Pride voices. Celkově to byl velmi vydařený týden. (S pauzami na studium čaje a kávy, samozřejmě.) Teda až na tu ranní kococvinu, ale to byla jen nízká cena za tu porci zábavy, co jsem si pro sebe ukořistila.

Potom jsem ještě byla na pár dní u Krkonoš v chatkách s tetou a bratránkem. To bylo fajn, ale spíš jsem tam propadala takovým divně depresivním stavům, takže jsem se vrátila dřív, abych si mohla dopřát svůj nejcennější balzám na nervy. Porci lásky. *milion srdíček* Doma jsem skoro v létě nespala, až si mamka stěžovala, že prý zapomíná, jak vypadám. Ha, ha. A po kom pak jsem drama queen, že jo. Je sice pravda, že jsem vždycky jen přijela s věcmi, sbalila si jiné a zase zmizela, ale chápeme se. Užívala jsem si. Tak hrozně moc!

Na tohle léto budu vzpomínat s láskou. Nejen, že jsem si dopřála slast a splnila si dost svých přání, jako třeba dosbírat nějaké knižní série, koupit si bílé adidasky a na vlastní oči vidět na nebi mléčnou dráhu, ale taky mám pocit, jako by mi v hlavě konečně sepla ta správná kontrolka. Začala jsem vnímat věci, které jsem předtím ignorovala a taky jsem změnila svůj přístup a své myšlení. Jsem předsvědčená, že teď už by se všechno mohlo odvíjet dobře. Teď, když jsem skoro denně v práci, tak mám i hodně času tady číst. Za srpen jsem přečetla více knížek, než za celý rok dohromady a jsem za to vděčná. Zjistila jsem, že mám v knihovně úplný poklady!

Když pomineme, že jsem svou výplatu, která mi přijde až v září, prakticky utratila už teď a ještě mi dost peněz chybí, takže jsem v mínusu, vše je relativně v pořádku. Do školy nějak extrémně natěšená nejsem, ale kdo je? Ale ze začátku tam budu stejně jen čtyři dny a pak jedeme s láskou do Itálie. Takže to září bude hned lepší! Neuvěřitelně se na tu cestu těším. Už jsem dost dlouho nikde nebyla a navíc to bude čirá romantika! Jedeme na Benátskou riviéru a navštívíme kromě Benátek i Veronu a možná nějaká další slavná města. Určitě bych o tom pak chtěla napsat.

Jediné, co mě teď vážně stresuje je můj telefon, který zkratoval a přestal prakticky fungovat. Třeba v té Itálii nemám na co fotit, protože jsem bez telefonu i bez foťáku. Takže "hurá", výdaj navíc, asi se z toho zblázním. Nejsem si jistá, jestli si si dokážu zafinancovat Itálii i s novým, kvalitním telefonem, no. Budu doufat, že se to nějak vsákne.

Abych dokončila myšlenku, mám pocit, že letošní začátek školy nebude tak dramatický, jako loni. Už máme rozvrh a je celkem v pohodě, takže bych mohla stíhat i práci, fitko a svůj osobní a možná i sociální život, a to, aniž bych ignorovala své školní povinnosti. Chci se na tom pomyslném žebříčku zase vydrápat nahoru. Vydupu si svoje místo na slunci.
Psala bych dál, ale mám hlad a za chvilku budu muset odpojit počítač od internetu, takže se s vámi pro dnešek rozloučím. Jak jste strávili léto vy? Jaké z témat v tomto článku se vám zamlouvalo na nějaký ten další? Co se u vás v poslední době změnilo? Budu moc vděčná za feedback, zlatíčka. Mám vás ráda!


 

2 people judged this article.

Comments

1 crazyjull crazyjull | Web | 29. august 2017 at 15:26 | React

Je jen dobře, že jsi si to užila a že ti vyšlo, to, co jsi chtěla, aby ti vyšlo. Jsem za tebe ráda. :) O té práci mi musíš říct víc, zní fakt zajímavě! A užij si Itálii. :)

2 Andey Andey | Web | 29. august 2017 at 17:43 | React

Dodatečně všechno nejlepší k narozeninám.
To jsi s ty prázdniny doslova užívala. Co jsou o proti tvým ty mé? Většinou jsem byla doma, válela se, ale na druhou stranu, když jsem někam vyrazila - s kamarády, ..., tak jsem celý den byla v trapu, což bylo minimálně jednou týdně.
Čaj zbožňuju, ale jho neustále pití je prý zátěž na ledviny, ale stejně ho piju denně. Určitě o tom musíš napsat a o tvých plánech do budoucna taky.
Užij si to v Itálii. Benátky jsou kouzelný a ve Veroně jsem nebyla.

3 Hrašulee Hrašulee | Web | 30. august 2017 at 0:12 | React

To zní naprosto skvěle. Tu mléčnou dráhu závidím, já bych mohla oblohu pozorovat pořád :D

4 KAY KAY | Web | 30. august 2017 at 10:22 | React

Hlavné je, že sa nakoniec všetko obrátilo na lepšie a vyšli ti tvoje plány :-) Taliansko je úžasné, sama by som sa tam rada vrátila, takže užívaj :-)

5 Violet Violet | Web | 31. august 2017 at 14:59 | React

Hlavní je že sis léto užila ;-) a gratuluju k vysněné práci :-) držím ti pěstičky abys mohla dělat tuhle práci i nadále ;-) .

6 LM LM | Email | Web | 31. august 2017 at 15:05 | React

Tak to vitaj späť. Pauzička zdá sa prospela a užila si si skvelé prázdniny (troška závidím, tie moje boli pracovné) ;)

7 Elis Elis | Web | 31. august 2017 at 15:40 | React

Dlouho si tady nebyla, už jsem si myslela, že si blogování zabalila, ale chápu že jsou i jiné záležitosti, ale hlavně že jsi zpět a užila sis perfektní prázdniny :-)

8 Eli Eli | Web | 31. august 2017 at 17:41 | React

Tak to je super! Jsem ráda, že jsi zpátky :D Miluju tvoje psaní, takže sem určitě budu chodit často.
Je bezva, že sis prázdniny takhle užila. Já jsem se podívala na Krétu, zapracovala na svém zdraví a začala jsem cvičit :-) Musím uznat, že se mi léto celkem povedlo!

9 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 1. september 2017 at 12:14 | React

Začátek léta jsme měly asi stejný, spaní několik dní, válení se a "zamilovaný relax"
Asi opožděně, ale Všechno nejlepší k narozeninkám <3
Úplně z tohodle článku srší pozitivní nálada <3  Jinak gratuluji k nové práci :-) Taky bych si jednou chtěla najít jednu, která mě bude bavit <3
Super článek:)

10 Karu Karu | Email | Web | 1. september 2017 at 22:25 | React

Moje léto stálo fakt za hovno. :-D Ale jsem ráda za každýho člověka, co si ho naopak zvládl řádně užít. :-)
K práci gratuluji. :-)
A k "dospělosti" nevím. :-D Já se na ni nikdy netěšila a zrovna dneska jsem si říkala, jak to stojí pěkně za hovno. :-D

11 Steeve X Steeve X | Web | 2. september 2017 at 11:07 | React

Zlatíčko mi neříká ani babička, teď se taky cítím spešl.

Užij si vstup do světa dospělých, brzo zjistíš, že to není zas takový terno :D

Hezky se to čte, když z někoho srší 'pozitivní energie' (a ne zorvna ve stylu současného článku z titulky :D)

12 Steeve X Steeve X | Web | 2. september 2017 at 11:07 | React

Zlatíčko mi neříká ani babička, teď se taky cítím spešl.

Užij si vstup do světa dospělých, brzo zjistíš, že to není zas takový terno :D

Hezky se to čte, když z někoho srší 'pozitivní energie' (a ne zorvna ve stylu současného článku z titulky :D)

13 Steeve X Steeve X | Web | 2. september 2017 at 11:08 | React

Ach jo, já si fakt musím koupit novou myš. Sorry, kliká dvakrát -_-

14 Denia Denia | Web | 2. september 2017 at 15:01 | React

Je fajn, že sis to tak užila! Já sice neměla léto ve znamení lásky, ale uvědomila jsem si, že být i sama je strašně osvobozující :-). Dovolenku si moc užijte :-)

15 Intuice Intuice | Email | Web | 3. september 2017 at 21:31 | React

Jo, spánek, na ten se těším každý víkend i každou dovolenou! :-)

16 *Shock *Shock | Web | 3. september 2017 at 23:25 | React

Tak a teď mě pořádně mrzí, že jsem na Tebe nenarazila dřív! :-/

Prázdniny jsou vážně oddych i když chodíte na brigády, tak se nemusí řešit pořád škola, úkoly, testy apod. Ale zas lepší jak práce:-).

Moje prázdniny byly podobné s přítelem. Procházky, výlety, pohoda, filmy, relax.. a to nejvíce miluju.:-)

17 Siren Siren | Email | Web | 4. september 2017 at 11:29 | React

Krásné zážitky. Já už se těším na podzim :) moc a moc .

18 Kerr Kerr | Web | 5. september 2017 at 17:33 | React

Ježiš, ty jsi tak hrozná sympaťanda! :)

Já ti závidím, že jsi měla tak pohodové prázdniny. Já jsem o rok mladší, je mi sedmnáct a právě už tu brigádu jako baristka v kavárně nějakou dobu mám, takže jsem celé prázdniny zasvětila právě jí. Trávila jsem tam krom prvních dvou týdnů prázdnin (kdy jsem měla dovolenou) v podstatě každou volnou chvíli. No výplata bude dobrá, ale jsem utahaná jak pes :D takže vrácení se pro mě do školy bude vlastně odpočinek :)
Hlavně mi teď nastane trochu volnější režim, musím se soustředit na učení a všechny tyhle věci no :)

19 Lucienne Lucienne | Web | 7. september 2017 at 21:18 | React

krásně napsaný clanek. Vypadá to že jsi strávila moc krásné leto. :) Dovolenou v Itálii si pořádně s přítelem užijte  :) Já s  přítelem taky jedu v září ale do Španělska. Bude to naše první společná dovolená tak se tesime. :) A jinak opožděně vše nejlepší a vítej ve světě dospělých. :) :D Ale zjistíš časem že to není žádná slava. :D Co já bych dala za to být zase dítě na střední a mít dětské a nesmyslné i když pro mě důležité problemy:D

20 Petra Petra | Web | 12. september 2017 at 16:16 | React

Pane jo! Měla jsi teda hodně pestré prázdniny!
Tu Itálii ti závidím, jednou bych tam chtěla znovu a prozkoumat tyto města jako jsou Benátky a Verona!
Na článek se neskutečně těším!
Užij si to :)

21 cincina cincina | Web | 22. september 2017 at 19:46 | React

Jsem ráda, že jsi zpět!:)
Depresivní období mívám taky. A měla jsem to i jako ty, akorát já jsem teda už z toho doufám venku. A ty budeš taky, ono to chce všechno čas:)
Jinak gratuluju k nové práci, i když ji máš už od srpna:D
A užívej si tu dovolenou!:)

22 S-hejvi S-hejvi | Web | 22. september 2017 at 20:02 | React

Tak snad se k psaní zase brzy vrátíš, také jsem teď měla delší pauzu :)

23 Cecílie Cecílie | Web | 26. september 2017 at 17:38 | React

Trochu mě děsí to nahoru a dolů. Život jako na horské dráze? Pozor na špatně od žaludku.

24 Kamm Kamm | Web | 13. october 2017 at 15:57 | React

Jéééééé konečně si zase zpátky. Procházela jsem si takhle nějaké blogy a zpomenu si na tebe. A co nevidím ? Začala si zase psát a to je super.
A páni, tvoje prázdniny museli být úžasný. :-D  :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

Nobody can go back and start a new beginning,
but anyone can start today and make a new ending.

[Nikdo se nemůže vrátit a vytvořit nový začátek,
ale každý může začít dnes a vytvořit nový konec.]