Try harder!

28. august 2016 at 19:59 | Nikki Allen |  Motivation & Inspiration


Tak jsem se zase pro jednou rozhodla chvilku rozdávat ty svoje rozumy a rady nad zlato. #Odpusťtemémueguprosím Už mě totiž nebaví, jak si všichni stěžují, že jim pořád něco nejde. Když se budete snažit, uvidíte, že to půjde. Pořád nic? SNAŽTE SE VÍC! Zkrátka… Mám v hlavě několik pár vět (Jako malá jsem pořád používala slovní spojení "několik pár vět" a přijde mi to neskutečně cute, jakože víc cute, než obyčejné "několik vět", takže to asi začnu používat zase, ale to sem nepatří.), které mi poslední dobou hodně zlepšily život a pomohly mi vidět svět v jiném světle, které projasnilo mojí cestu nastávajícím úspěchem (WTF co to je zase za větu?). Moc ráda bych se o ně s vámi podělila a pokud možno, namotivovala vás k lepším výsledkům. Koneckonců - za pár dní začíná škola, takže motivace je momentálně brutální nedostatek. Následující řádek, čítající mé myšlenky, se mi prakticky sám objevil v hlavě, jako by byl napsaný černou lihovou fixou na sněhobílé papírové tabuli… JEN TAK. A něco na tom asi bude.

"Try it," he said. "I tried," she replied. "Try harder," he smiled.

Prosím, nehledejte v tom žádný dvojsmysl. Děkuji. (Ačkoliv i tak by se to dalo brát, ale záměr to nebyl. Já nemůžu za to, že se se slovem "harder" setkáváte pouze u porna, haha.) Tohle se mi osvědčilo absolutně ve všem. A ještě se to rýmuje! No nejsem geniální? Ve snaze čehokoliv dosáhnout je nejdůležitější dát do toho všechno a nenechat se odradit tím, že prvních pár pokusů zkrachuje. Prostě se snažte. Snažte se víc. Snažte se ještě víc. Snažte se nejvíc! A hlavně - snažte se ještě víc, než nejvíc. #NikkiAllen2k16 #Ještějsemsenezbláznila #Zasejednouseriózně Odvážným přeci štěstí přeje!

Dalším z mých osobních mouder se tohle léto stalo: "Právě v ten moment, kdy si myslíš, že už nemůžeš, dokážeš nejvíc!"

Zopakuju si to pokaždé, když jdu běhat, nebo když jsem v práci, a je to víc než pravdivé. Tohle motto, v mém původním znění: "Když už nemůžeš, ještě přidej," jsem s největší pravděpodobností vymyslela, když jsem se cítila tak odrovnaná, že už jsem si byla stoprocentně jistá, že pokud se vším hned neseknu, tak to za chvilku sekne se mnou, ačkoliv jsem ještě chtěla a potřebovala něco dodělat. Chtíč je nadmíru důležitý, to vám řeknu! Vnutila jsem si tuhle myšlenku a ještě několik hodin potom jsem dřela, abych to zvládla. A šlo to. To už přeci říkaly naše babičky: "Všechno jde, když se chce." No… A ještě jedna věc: jestli tenhle můj novátorský citát už existuje, tak sorry, nevím o tom.

"Makej na tom, co stojí za to, má to cenu, tak nevzdávej to!" mi zřejmě našeptalo nějaký hodně chytrý stvoření. Nebo možná spíš nějaký rapper, fakt nemám tušení.

Člověk by si řekl: "Ha, nějaké 4 věty jednoduché spojené v souvětí, to fakt změní hodně…" - a to s velmi oslňujícím a nadmíru sarkastickým úšlebkem, ale věřte, nevěřte, jedna věta může změnit úplně všechno. Velké věci přece stojí na maličkostech. Proč mám pocit, že je tenhle článek jenom souhrn nějaké motivační filozofie? Každopádně, pokud si půjdete za svými cíli, vždycky to bude mít cenu. Tomu skvělému pocitu, že jste to dokázali, se totiž nikdy nic nevyrovná. Tohle je ten nejlepší způsob, jak dosáhnout toho, abyste na sebe byli pyšní. Nesmíte se vzdávat, když něco chcete, to je cesta do horoucích pekel.

A jedna vychytávka exkluzivně pro vás - říkejme tomu třeba vsuvka - když zrovna nevíte co říct, začněte slovem "Každopádně." Fakt to zabírá. A taky vám to dodá tu vážnost, víte, co myslím, že jo?

Cítím se jak taková ta malá knížečka citátů dneska. Hah, přiznejte se, že každý máte doma alespoň jednu! Mé myšlenkové pochody nedávné průzkumy prokázaly, že každý člověk za život od někoho dostane nebo si koupí alespoň jednu malou knížečku s citáty či motty. Vždyť to je perfektní dárek, perfektní cetka na noční stolek a perfektní věc na zabíjení času, no nemám pravdu? Jasně, že mám. (A taky máte doma všichni alespoň jednu propisku, která nepíše, kdyby vás to zajímalo.)

Každopádně. Pamatujte si, že jediný člověk, kterého budete mít na krku CELÝ ŽIVOT (a to je pro vás ta nejdelší doba ze všech), jste vy sami.

Pokud sami se sebou nebudete jen přežívat, ale žít, pokud se budete snažit a budete postupně dosahovat svých cílů, pokud si budete dělat radost a odměňovat se jak psychicky, tak fyzicky (na co to myslíte?), tak vám vaše budoucí já poděkuje. Spolupracujte s vašimi alter-egy. Všechna vaše já vám přece pořád kecají do života, tak si určete ten pověstný diplomatický kompromis. Toho je dobré se držet - děláte-li něco, za co jste si jisti, že by vám vaše budoucí já vynadalo, tak s tím okamžitě přestaňte. Protože vaše budoucí já jste přece vy. NIKDO jinej vám za váš život nemůže. Jak že se to říká? "Každý svého štěstí strůjcem," že?

Ufff, mohla bych klidně pokračovat dalších několik pár hodin, ale přes 700 slov na vstřebání je až moc. (Už se těším na ty tisíce slov, co se budu učit na testy, hah.) Nechám si taky něco na příště a vy se se mnou teď podělte o vaše osvědčené myšlenky! Ráda si počtu. Btw. Mám vás fakt moc ráda. Vážně hrozně moc! Hihi, tak krásný den!
 

1 person judged this article.

Comments

1 Heaven Heaven | Web | 28. august 2016 at 20:11 | React

Knížky s citáty jsem taky měla - s citáty o psech. Velmi motivační 😁
Jinak vážně pěkně napsané! :)

2 crazyjull crazyjull | Web | 29. august 2016 at 0:17 | React

Napsala jsi to dobře a naprosto s tebou souhlasím. :) Knížky s citáty jsou božské. :3

3 DIYLenka DIYLenka | Web | 29. august 2016 at 10:39 | React

Knihy s citátmi sú skvelé sama nejednu vlastním :)

4 Terynka Terynka | Web | 30. august 2016 at 16:29 | React

Naprosto s tebou souhlasím, napsala si to moc krásně, nejhorší jsou lidi, co si pořád jenom stěžují a přitom se ani nesnaží!

5 Kris Kris | Email | Web | 31. august 2016 at 21:50 | React

Pamatujte si, že jediný člověk, kterého budete mít na krku celý život, jste vy sami.- tak tato věta mě naprosto dostala do kolen. Vážně. A musím uznat, že je to pravda.. a proto by se člověk měl naučit sebelásce a vážit si sám sebe, svých dovedností a motivovat se k tomu, být lepším. Protože to je něco, co lidé v dnešní době neumí, protože mají tendenci se stále s někým srovnávat a říkat si, jak nicotní oproti jiným jsou. I když to není pravda.. :-?

6 neweresth neweresth | Web | 1. september 2016 at 10:00 | React

Ono je neskutečný jakou íslu mají slova, co všechno dokáží - jak jsou schopny pohnout naší myslí, a přinutit nás se zamyslet. Mnohdy jsem spíš pesimista, a vzdávat se taky umím, ale když vím, že to určitě jde, tak aspoň trochu zkouším. Jenom ráda dělám ty věci, co mě baví a pravděpodobně jenom tehdy, když mám chuť je dělat. btw. Líbí se mi tvůj pozitivní přístup!

7 Lany Lany | Web | 2. september 2016 at 16:27 | React

Nad takými vecami sa treba zamýšľať aby sme vedeli pochopiť ich podstatu a snažiť sa uplatniť ich v našom živote. A ak sa vzchopíme a budeme sa týmito vecami riadiť, náš život bude lepší. Naozaj krásne citáty.

8 eLLen May eLLen May | Email | Web | 4. september 2016 at 14:10 | React

Přesta si přát a začít něco dělat. Nic víc nic míň.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

Nobody can go back and start a new beginning,
but anyone can start today and make a new ending.

[Nikdo se nemůže vrátit a vytvořit nový začátek,
ale každý může začít dnes a vytvořit nový konec.]